Römork

Beğen
Your search results

Genel Bakış

  • Güncellenme Tarihi
  • Ağustos 11, 2022

0 544 634 1027 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Römorklu Ev Nedir ?

Römorklu Tiny House (küçük ev) genellikle 10 metrekare ile 30 metrekare arasında, tekerlekli olarak tasarlanan evlere verilen isimdir. Bir evden daha fazla anlam taşıyan römorklu tiny house, bir yaşam biçimi olarak kabul edilir.

Ruhsatlı Ev Nedir?

Ruhsatlı evler iki farklı kategoriye ayrılmaktadır.Birinci kategori, imar izni bulunan aynı zamanda yapılaşma için müsait olan alanlar için kullanılan kategoridir.İkinci kategori, imar izni bulunmayan, aynı zamanda kırsal alanlarda yer alan arazilerdir. Aslında çoğumuzun merak ettiği sorulardan birisi de imarsız araziye Tiny House koyabilir miyim?. Tiny House tekerlekli ev olmak zorunda değildir. Küçük olan evlerin tamamında Tiny House denir. Bazı firmaların sunduğu imarsız araziler için üretiminin gerçekleştirebildiği Tiny House’dur. Tiny House evleri imarsız araziler için uygundur, aynı zamanda işinizi kolaylaştırarak imar gereksinimi ile ilgili olan evraklarla uğraşmaktan kurtarır. Tiny House evlerini kullanabilmek için Karayolları Yönetmeliği’nden onay almamız gerekir. Bunun nedeni Tiny House evlerinin ruhsatlı ve plakalı olmasındandır. Römorklu Tiny House evlerine sahipseniz dilediğiniz gibi bir yere bağlı kalmadan yaşayabilirsiniz. Noter huzuruna gidip şoförler odasına giderek plakanızı çıkararak edindiğiniz belgeler ile şehir turu yapabilirsiniz. Plakaları bulunan Römorklu Tiny House Evlerinin farklı isimleri de bulunmaktadır. Bunlar; Römorklu Çekme Karavan, Sadece Mobil Karavan aynı zamanda Ruhsatlı Römorklu Ev deniyor.

Ruhsatsız Ev Nedir?

İkinci kategorimiz olan ruhsatsız evler çoğunlukla kaçak yapı ve aynı bölge içerisinde bulunmaktadır. Yukarda da belirttiğimiz gibi; “İzin almadan yapılan kaçak yapı ile neredeyse aynıdır.” Arazinizde bulundurmak istediğiniz Tiny House ev için belediyeden izin almadığınız sürece hakları olduğu gerekçesiyle hukuki süreç başlatabilme hakkına sahipler. Bunun gibi riskleri göze almamak için alacağınız Tiny House evin ruhsatlı olmasına özen gösterebilirsiniz. Alacağınız Tiny House imarlı olsa bile plakasın ve aynı zamanda onaysız olduğu sürece ruhsatsız ev olarak geçer.

Tiny House Römork Nedir?

Ürünün ölçelerinden çıkmayarak, bir veya daha fazla karkas ile beraber üst katmanların yapılarını taşımaya yarayan ve bu evleri taşımaktan ziyade üzerinde gidilmesi için tekerleklerin koyulmasına denir. Bu ürünler aslında günümüzde tekne gibi bir çok önemli alanda kullanılarak tıpkı römorkler gibi ruhsatlıdırlar. Ruhsatlı olmanın yanı sıra plakaları da mevcuttur.

Ruhsatlı Evlerin Faydaları ve Katkıları

Tüm dünya da olduğu gibi bulunduğumuz ülkede de geçerli kılınan durum bir çoğumuzu madi manevi zarara uğratarak zor koşullalrda bırakmıştır. Bizim için önemli olan bu zor koşulları doğru ilerletebilmektir. Ruhsatı olmayan tint house ev almak korsan olan her şey ile aynı kefeye koyulur. Nasıl ki sahte olan şeylern doğru olmadığının bilincindeyiz. Bununda bilincinde olmamız lazım. Ruhsatsız bir tiny houe evi almaz yapabilecek iken sırf rruhsatsız olduğu için yapamayacağınız bir sürü şeyi elinizden alır. Bunlara örnek verecek olursak evinizi bulunduğu bölgeden alarak başka b ir ölgee götüremezsiniz. Bunu yaptığıız zaman ş,kayet edilirseniz yüklü bir miktar para cezasına tabi tutulursunuz. Yasal koşuları göz önünde buundurarak bir adım atmalısınız. Bu her ne kadar sizi maddiyat açısından zorlayacak olsa da daha büyük zararlara uğramamak için en iyi tercihtir.

İmarsız araziler için nasıl bir ürün uygundur?

Kanunda açıkça belirtilen, yasa gereği imarlı aynı zamanda ruhsatlı bir araziniz bulunmuyorsa bulunduğunuz bölgede küçük yaplaşmaların olabileceğini dikkate alarak 10 yıl içerisinde (tabi bu en az olarak düşünülmeli) bölgede imar olmayacaksa 20m2 den daha fazla olmaması gerekçesi ile muhtarlıktan ve belediye yetkililerinden izin alarak yüksekte olmak kaydı ile çevreyi rahatsız etmeyecek, görüntüyü bozmayacak şekilde beton, sıva kullanılarak kalıcılığı engelemeyecek evler yapmamak şartı ile küçük ev yapımına izin verilebilir.
Küçük evler ismi altında üretilmiş olan tiny house evlerinin römorklu olanları imarsiz araziler için bile olsa izi almanıza gerek kalmaz.

Tekerlekli evler imarsız araziler için uygunmudur?

Ruhsatlı ve plakalı olması kaydı ile bütün evrak işlerini tamamladıysa evet uygundur. Sonuçta her tekerlekli rün resmi ürün olarak geçmiyor.

Ülke: Afganistan
Ülke: Afganistan
Google Haritalarda Aç
Mülk ID: 20030
Garages: Mevcut Değil
Garage Size: Mevcut Değil
Outdoor Details
balcony
Garden
Other Features
Chair Accessible
doorman
Elevator
front yard

Bize Ulaşın

Bir Görüşme Ayarla
Ara 0544 634 10 27 WhatsApp
Kullanıcı hesabınızdaki "Gelen Kutusu" sayfasından özel mesajlara cevap verebilirsiniz.

|-|

Hayal Evleri

Firma Yetkilisi

Ürün Yorumları

 Yorum yazabilmek içinGiriş Yap  
tr_TRTurkish

Karşılaştırılan Ürünler

Hayal Evleri