Sıkça Sorulan Sorular

Tiny house modellerinde yaz kış yaşanır mı ?

Üretilen tüm Tiny House modellerimiz her mevsime uygun, birinci sınıf iç ve dış malzemeler, yalıtım sistemleri kullanıldığından yaz ve kış yaşamaya uygun hale gelmiştir.

Bu modelleri normal bir otomobil çekebilir mi ?

Satın almış olduğunuz ürün modelinin toplam ağırlığına göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin 4 metre 750 kg bir Tiny House’u 1.6 motor ve üzeri araçlarla rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Yolculuk için özel izin gerekir mi ?

Satın almış olduğunuz ürünün ölçüleri ve kilogramına göre izin gerektirmeden transfer edebilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş tiny house tasarımı yapılabilir mi ?

Mevcut kataloğumuzda bulunan ürünler üzerinden, statik ve mühendislik olarak üretimde sorun teşkil etmeyen değişiklikleri mimarlarımız tarafından isteğinize uygun şekilde tasarlayabiliriz.

Tiny house için MTV ya da bir vergi uygulaması mevcut mu ?

Alıcı Tiny House’ların satın alımında ve sonrasında ÖTV, MTV gibi vergilerden muaftır. Satın alırken ödeyeceğiniz %20 KDV haricinde yılda bir kere muayene yaptırmanız gerekmektedir.

Herhangi bir araziye yerleştirirken imar gerekli mi ?

Tiny House’larımız plakalı olduğundan imarsız arsa ve arazilerde Tiny House’unuzu  imar gerektirmeden konumlandırabilirsiniz.

Ağırlığı ne kadardır ?

Seçilen modele göre değişir. 750 kg’dan başlayıp 25000 kg’a kadar çıkabilmektedir. aşağıdaki gibi listelenen lisanslarla: 750 kg ve altı, O1 Lisansı altında olacaktır. 750 kg’dan 3500 kg’a kadar O2 Lisansı altında olacaktır. 3500 kg’dan 10000 kg’a kadar O3 Lisansı altında olacaktır. 10000 kg’dan 25000 kg’a kadar. O4 Lisansı altında olacak.

Tiny house içerisinde mobilya modeli seçme imkanımız var mı ?

Ürünlerimizde mobilyalı ve mobilyasız seçeneklerimiz mevcut.

Tiny house'un pis su gideri nasıl çözülüyor ?

75 ile 125 litrelik tank vasıtasıyla pis suyu tankın içerisinde toplayabilirsiniz ve hareket halindeyseniz güzergah üzerindeki kanalizasyon noktalarına boşaltımını yapabilirsiniz.Eğer hareket halinde değilseniz bulunduğunuz yere bir fosseptik çukuru açtırarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Tiny house'un güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz ?

4×4 kırılmaz cam kullanarak hem yalıtımı hem de güvenliği sağlamış oluyoruz.

Ürünler hakkında bilgi ve teklif almak için bize yazın!