Tiny House Tekerlekli Ev Mi ? Yoksa Tekerleksiz Ev Mi ?

Tiny house evlerinin aynı zamanda tekerlekli ev olarak inşa edilmesinin iki ana nedeni vardır. Römork, Gezici Küçük Ev’i bir karavan olarak sınıflandırır, böylece inşaat ruhsatına ihtiyacınız olmaz, zamandan ve paradan tasarruf edersiniz. Buna, taşınma ve evinizi yanınızda götürme esnekliğini ekleyin ve tiny house evlerinin popüler bir konut seçeneği olması şaşırtıcı değil.

Blogumuzda Tiny House evlerinden, hangisinin sizin için doğru olduğunu bulmanıza yardımcı olmak için sizi temel farklılıklardan geçiriyoruz. Burada örtüşen bazı içerikleri ele alıyoruz ancak Tiny House’unuz için bir fragman, kütük veya temel arasında seçim yapmanıza yardımcı olmaya odaklanacağız.

Piyasada pek çok farklı tanım ve ürün olmasına rağmen, birçok insan hala küçük bir evin ne demek olduğunu anlamıyor. Özetle, küçük bir ev, daha basit, çevre dostu, finansal olarak sürdürülebilir bir yaşam için tekerlekler üzerine inşa edilmiş kabin benzeri bir evdir , ancak güzel küçük evleri henüz duymamış birçok insan var ve her seferinde ve sonra alacaksınız. Soru: “Küçük Ev Nedir?”

Tiny House tasarımının kapsamının sınırı yoktur. Olasılıkları keşfetmek için internette arama yapmanız yeterlidir. Küçük Evler, topluluklar inşa etmek için sürdürülebilir bir yol sağlar, kira geliri elde edebilir veya daha fazla kişiye kendi evlerine sahip olmaları için uygun fiyat verebilir.

Küçük Ev Tanımı
Genel anlayış, Tiny House’un 7.2mx 2.4m tam donanımlı tekerlekli bir ev olduğu ve bir mutfak, yaşam alanı, banyo ve uyku çatı katından oluştuğudur.

Küçük Evler Neden Tekerlekler Üzerine İnşa Edilmiştir?
Küçük Evlerin bazıları tekerlekler üzerine inşa edilmiştir, bu nedenle karavanlar için geçerli olan kurallar küçük evler için de geçerlidir. Evinizi tekerlekler üzerine inşa ederek, beton bir levha veya kütükler üzerinde sabit bir konutla birlikte gelen düzenleyici engellerin çoğunun üstesinden gelebilirsiniz.

Ancak, özel mülkte karavanlarda yaşamayla ilgili kurallar genellikle yerel konsey düzeyinde mevcut olduğundan, neye izin verildiğine dair geniş bir açıklama yoktur.

Çoğu Tiny House sahibi, isterlerse yer değiştirebilmelerini sever. Minik Evler bir karavan gibi düzenli olarak çekilmek için inşa edilmese de, evi araziden ayırmak, esneklik, maliyet verimliliği ve çevre dostu yaşam için daha küçük bir ayak izi anlamına gelir.

Tasarım ve Yapı
Hayal evleri Tiny Houses’da tüm evlerimizi Avustralya Bina koduna uygun olarak inşa ediyoruz. Evinizin çekilebilmesi için Türkiyede ki yol düzenlemelerinin boyut ve ağırlık sınırları dahilinde tasarlıyor ve inşa ediyoruz. Minik cihazınız, Ulaştırma ve Ana Yollar Departmanına önceden kayıtlı bir VIN numarası ile birlikte gelir.

Küçük Evler, belediyeden Geliştirme Uygulamaları (DA) onayı gerektirmez, ancak belediyeler, birinin bir karavanda kalıcı olarak yaşayabileceği süreyi sınırlayabilir ve bu, nereye park edeceğinize ilişkin kararınızı etkileyebilir.

Kütükler üzerinde, bazen demonte edilebilir veya beton bir temel olarak adlandırılan Küçük bir Ev, güvenliğiniz için bir DA’ya ihtiyaç duyacaktır.

Bir tiny house tekerlekleri, aksları çıkararak ve beton bir temele oturtarak veya kütüklere oturtarak kalıcı bir meskene dönüştürülebilir. Standart konsey onaylarına ihtiyaç duyacak ve birincil veya ikincil konut olarak ele alınacaktır.

Özel bir treyler üzerine inşa edilmiş bir Minik Ev, tasarımın imzalanmasından itibaren 3 ay içinde tamamlanıp teslim edilebilir! Bu size zamandan, konum kısıtlamalarından ve aksi takdirde bir temel üzerine ev inşa ederken karşılaşacağınız paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Bir temel üzerindeki Küçük Ev tekerlekli evden daha geniş bir yapı malzemesi yelpazesi kullanılarak inşa edilebilir. Bu, yükseklik, zemin boyutu ve şekil açısından daha fazla tasarım esnekliği sağlar.

İsterseniz veya ihtiyaç duyduğunuzda hareket etme esnekliği, Tekerlekli evin çekiciliğinin bir parçasıdır. Eyaletler arası bir iş fırsatı, evinizi yanınıza alabileceğiniz zaman tam bir kargaşa anlamına gelmez! Bir doğal afet durumunda, bir tekerlekli ev hareket ettirilebilir.

Araçlar
Bir tekerlekli evde yardımcı programları kurmak ve bağlantısını kesmek bir karavan kadar basittir. Standart modellerimiz sifonlu klozet, hortum bağlantısı, priz ile birlikte gelir ve güneş enerjisine hazırdır. Müşterilerimizin çoğu yarı kapalı şebekedir. Ortak mülklerinde ana evin elektrik kaynağına bağlanırlar, kompost tuvalete sahiptirler ve su tanklarını yerel olarak satın alırlar.

Ev Kredileri
Bir vakıf veya kütükler üzerinde bir Küçük Ev için finansman elde etmek, birincil veya ikincil bir konut için olmasına bağlı olarak, oldukça standart ve normal bir ev kredisine benzer.

Tekerlekli ev finansmanı her zaman karavan kredisi kapsamına girmez. tekerlekli ev için genellikle kişisel bir kredi aranır. Bununla birlikte, bir tekerlekli evin inşa edilmesi genellikle kalıcı bir konuttan daha az maliyetlidir ve bu da onları uygun fiyatlı bir seçenek haline getirir.

Evinizin oturduğu araziye sahip olmak, konut imar onayı ve belediye oranları gerektirir. Tesise şebeke suyu veya elektriği getirmeniz veya yerel belediyenin şebeke dışı seçenekleri onayladığını onaylamanız gerekebilir. Müşterilerimizin çoğu kaynakları paylaşıyor ve arkadaşlarından veya ailesinden bir mülk alanı kiralıyor.

Temelli Küçük Evlerin gelecekte bir konut çözümü olarak popüler hale gelmesi muhtemeldir. Bina yönetmeliklerine uygunluk, bir geliştirme uygulaması gerektirecektir ve uyku çatı katları ile onaylanmayabilir.