Tiny House Modelleri ve Onlarla Yaşamak Hakkında Bilmediğiniz Şeyler

Bu yazımızda başlıktan da gördüğünüz üzeri Tiny house evlerinin modellerini ve onlarla yaşamanın ne demek olduğunu anlatacağız. İlk olarak tiny house modellerine göz gezdirelim.

Küçük ev hareketi, ev aramak için küçük bir yerden çok daha fazlasıdır. Pek çok insanın aradığı farklı bir yaşam tarzı ile el ele gider.

Küçük bir ev inşa etmek, ihtiyaç duyulan malzeme miktarı nedeniyle genellikle çok daha çevre dostudur ve inşa edebileceğiniz en çevre dostu küçük ev türlerinden biri bir kütük kulübesidir.

Tiny house modelleri hakkında çok bir seçenek var. İster tekerlekli küçük bir evle, ister sadece küçültmekle ilgileniyor olun, Daha basit bir yaşam fikri inanılmaz derecede çekici. Henüz küçük ev yaşam tarzında satılmadı mı? Var olan farklı türdeki küçük evleri kontrol ettikten sonra olacaksınız. Gerçekten de, hemen taşınmak isteyeceğiniz pek çok harika tiny house modelleri var.

Temellerde Tiny House Modelleri
Küçük bir ev hayal ettiğinizde, genellikle bir karavan üzerine inşa edilmiş bir yapı düşünürsünüz. Bir karavanda yaşamak oldukça zor olabilir; Park edebileceğiniz farklı alanlar ve sınırlı bina alanı için farklı yasalar vardır. Neyse ki, bir arsa üzerine inşa etmek istiyorsanız birkaç popüler tiny house modelleri var.

Bir temel üzerine inşa etmek

“Tipik” bir ev gibi, minik evinizi de beton bir temel üzerine inşa etmeyi seçebilirsiniz. Bu seçenekle, oldukça fazla tasarım özgürlüğü elde edersiniz.

Kızaklar veya koşucular üzerine inşa etmek

Bir arsanız yoksa, küçük evinizi bir noktada taşımak zorunda kalmayı planlıyorsanız, yarı kalıcı bir temel inşa etmek bir seçenektir.

Gezici Minik Evler
Her gün yeni bir yerde uyanabilirsiniz. Konut düzenlemeleri ve güç kaynakları gibi dikkate alınması gereken birkaç şey olsa da, yolun özgürlüğü bu tür küçük evlere bu kadar çok çeken şeydir. Tekerlekli bir evi tercih etmek, ne kadar uzağa giderseniz gidin evden asla ayrılmayacağınız anlamına gelir. Tiny house modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden birisidir.

Tumbleweed Minik Evler
Bir karavanda bulacağınız özelliklerin birçoğuyla donatılmış, özelleştirilebilir küçük evler inşa ediyor. Yola elverişlilik güvencesi ile birlikte profesyonel yapı kalitesi, birçok küçük ev alıcısının çekici bulduğu bir şeydir.

Büyükanne Tiny House Evleri
Büyükanne bölmesi veya büyükanne dairesi fikri, aslen yaşlı insanların bağımsızlığını korurken aileleriyle birlikte yaşamaları için bir yol yaratmaktı. Minik ev hareketinin artan popülaritesi ile, bazı insanlar kiralık web sitelerinde ekstra para kazanmanın bir yolu olarak büyükanne bölmelerini bile kullanıyor.

Küçük Mobil Evler
Römork veya imal edilmiş konut olarak da bilinen bu küçük evler, uygun fiyatlı konut fiyatları ile bilinir. Amerika Birleşik Devletleri’nde treylerlerin sahip olduğu imaj o kadar da olumlu olmasa da , evi taşıma yeteneği ve daha düşük bir yaşam maliyeti, popülerliklerini sağlayan şeydir.

Küçük Karavanlar
Aslen lüks kamp veya rekreasyon için tasarlanmış olan karavanın birincil ev haline gelmesi, şebekeden bağımsız yaşama arzusunun artmasıyla artmaktadır. Büyükanne ve büyükbabanın uzun karavan canavarını hatırlıyor musun? Bugün, karavanlar tıpkı küçük evler gibi olabilir; konfor veya tasarımdan ödün vermeden kompakt ve basit.

Kemerli Kabinler
Uygun fiyatlı kendin yap ile ilgilenen tiny house modellerine meraklı olanlar için güzel bir proje olabilir. Yere kadar uzanan kavisli çatının sadeliği, bu tasarımı bu kadar benzersiz kılan şeydir.

Çingene Vagonları
Bir zamanlar ( ve hala ) Çingene yaşamının merkezinde olan güzel atlı kervanları anımsatır . Bu güzel kapalı vagonlar yıllar içinde makyajlandı ve kendinizinkini inşa etmek istemiyorsanız, bazı şirketler tarafından kiralanabilir veya inşa edilebilir.

Küçük Ev Kulübesi
Aletlerinizi veya bahçe ekipmanlarınızı saklamak için kullanabileceğiniz şeyler, küçük bir ev için mükemmel bir temel olabilir. Bazı süslü kulübeler küçük sundurmalarla standart olarak gelirken, küçük ev kulübenizin yapısını da inşa etmeyi seçebilirsiniz. İmkanlar sonsuzdur!

Küçük Kabin
Bir kulübeyi düşündüğümüzde, genellikle telefonların ve elektriğin olmadığı ağaçlık bir sığınak düşünürüz. Muhteşem şömineleri ve arka bahçesinde (ve ön bahçesinde) sonsuz bir yakacak odun kaynağı olan, zengin kokulu ahşaptan yapılmış küçük evler hayal ediyoruz. Günümüzde kabinler daha da şık hale geldi. Hızlı bir kaçamak yapmanız gerekirse diye özel yapım tekerlekli kabinler bile satın alabilirsiniz!

Yeraltı Evleri
Aranızda Yüzüklerin Efendisi hayranı olan var mı? Gerçekten inanılmaz ve yenilikçi bazı yeraltı evleri var. Sanıldığının aksine bu evlerin içi mutlaka karanlık değildir. İyi tasarlanmış bir yeraltı evinin tünel pencereleri olabilir veya bol miktarda doğal ışık alacak şekilde açılı olabilir.

Kütük Kabin Neden Küçük Bir Ev İçin Mükemmel Bir Seçimdir?
Küçülme yolculuğundaysanız, daha çevre dostu olmak da muhtemelen önceliklerinizden biridir. El ele gidiyor gibiler. Sürdürülebilir bir şekilde yetiştirilmiş ahşabı seçtiğiniz sürece, sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda ahşap mükemmel bir malzeme seçimidir. Aynı zamanda gelecek nesiller boyunca sürecek sağlam bir yapı malzemesidir.

Sağlam ve dayanıklı küçük bir ev yaratmak istiyorsanız, sürdürülebilir olmanın yanı sıra kütük kabinler uygun fiyatlı bir seçimdir. Kütükler ayrıca çok yönlüdür ve mükemmel evi yaratmak için çeşitli farklı şekillerde kullanılabilir.

Yaşamın basit zevkleri için duyduğumuz arzudur; aynı anda hem basit hem de büyük yaşamak. Umarım farklı tiny house modellerine bakmak size ilham vermiştir!